Forum MedicinaSportiva.Ro

Alege alt subiect (topic)

Forum 1980
6 decembrie 2016
topic: pubalgie cronica
durere inghinala

Forum MedicinaSportiva.Ro

Alege alt numar sau alta data

anterior

Forum 1983
6 ianuarie 2017
topic: fractura
tibie si peroneu
anterior Forum 1984
18 ianuarie 2017
topic: pubalgie
abdomen si adductori
urmator Forum 1985
21 ianuarie 2017
topic: fitness
transaminaze crescute

urmatorul

Cum functioneaza Forumul?
Raspunsuri la intrebari frecvente

Forum 1988
31 ianuarie 2017
topic: simfizita pubiana
edem osos si entezita

Intreaba un medic,
posteaza un topic

sau
COMENTEAZA

FORUM Medicina Sportiva 1984:

Pubalgie, durere adductori si abdomen inferior

Data: 18 ianuarie 2017

Postare:

Buna ziua.

va scriu in legatura cu o problema care inca persista in speranta ca ma puteti indrunma catre o solutie.
In luna aug. 2016 in timpul unui antrenament de viteza am simtit o durere la coapsa dreapta pe parte interioara (adultori cred) pana in zona abdominala inferioara. M-am oprit din antrenament si am mers acasa, m-am asezat in pat si am stat 10-15 min dupa care m-am ridicat si abia puteam merge. Mentionez ca nu aveam nici o umflatura sau invinetit ceva. A doua zi dimineata putem merge si durerea o mai resimtem foarte putin. Peste cateva zile am incercat sa alerg usor si resimteam durerea la ambele picioare partea interioara si abdomen. Am luat o pauza, timp in care am fost la un doctor chirurg. In urma consultatiei doctorul a zis ca nu am hernie si ca probabil am facut o intindere mai severa, recomandandu.mi o perioada mai lunga de odihna. Totusi am fost si la un ecograf si la fel mi sa spus ca nu am hernie, nici ruptura, sa iau o pauza mai mare. Am luat pauza de la alergat dar am fost la sala unde am lucrat in special grupele superioare iar grupa de picioare lucram foarte putin si cu greutate usoara pentru miscare mai mult. In timp ce lucram grupa superioara (piept sau spate orice) si fortam putin simtem apoi dupa antrenament o durere in zona abdominal inferioara, am scazut intensitatea si am continuat cu crestere graduala a greutatilor dar si in prezent tot in aceasi situatie sunt daca intensific antrenamentul si pun presiune mai mare pe abdomen durerea revine. Am incercat si la grupa de picioare sa intensific si la fel durerea se simte abdominal dar si inspre coapsa interioara. Deja au trecut 5 luni si nu simt nici o schimbare in bine.

Va rog sa-mi spune-ti o parere.

Comentarii:

Nu sunt comentarii

Adauga un comentariu la acest topic:

*Important! Comentariile sunt doar moderate (fara raspuns din partea moderatorului) de Dr Gabriel Panait;
deoarece nu putem fi permanent on-line, intre trimiterea comentariului si aparitia acestuia pe pagina va trece un interval de timp variabil (intre 24 - 48 ore);

Nume:

*obligatoriu; este recomandat utilizarea unui pseudonim; numele va fi publicat online;

Adresa de e-mail:

*optional; adresa NU va fi publicata online;
*daca introduceti o adresa de e-mail reala, o copie a mesajului va ajunge si la Dvs.;

Comentariu:

*obligatoriu; (maxim 3000 caractere)

Retineti link-ul articolului pentru a verifica comentariile ulterioare.

Prin apasarea butonului de trimitere declarati ca ati citit si ati inteles
Termenii, conditiile si confidentialitatea pentru comentarii, incluse in Termenii si Conditiile MedicinaSportiva.Ro.

ATENTIE!
Raspunsurile mediclor trebuie considerate CONSULTANTA  si  NU  CONSULTATIE MEDICALA!
Acestea NU  INLOCUIESC  si  NU se SUBSTITUIE  unei  CONSULTATII MEDICALE!

Comentariile cititorilor reprezinta opinii personale liber exprimate fara nicio garantie ca
informatia medicala prezentata  este corecta, completa, actuala sau fara erori.

Back ↑ top