Forum MedicinaSportiva.Ro

Alege alt subiect (topic)

Forum 1844
17 aprilie 2014
topic: condrom
IRM genunchi

Forum MedicinaSportiva.Ro

Alege alt numar sau alta data

anterior

Forum 1904
10 martie 2015
topic: suplimente nutritive
sala de forta
anterior Forum 1905
12 martie 2015
topic: tumora osoasa
terapie cu oxigen
urmator Forum 1906
17 martie 2015
topic: hernie de disc
parestezii si scadere forta

urmatorul

Cum functioneaza Forumul?
Raspunsuri la intrebari frecvente

Intreaba un medic,
posteaza un topic

sau
COMENTEAZA

FORUM Medicina Sportiva 1905:

terapia cu oxigen - condrosarcom

Data: 12 martie 2015

Intrebare:

Buna seara

Am suferit o operatie ptr. encondrom în 2013 1/3 distala femur, cu grefare osoasa. Durerile au reînceput în 2014, medicul a decis ca este o recidiva si m am operat iar în iunie 2014, biopsia a aratat condrosarcom grd 1 de aceasta data s a pus iar grefa osoasa. Dupà 7 zile de la operatie am întins piciorul în somn si am simtit o durere puternica, s-a produs o fractura de femur pe os patologic; a urmat o alta operatie ptr fixarea fracturii, cu tija Lizz de titanium. Postoperator a fost bine, însa am îmceput sa am din nou dureri in zona operata; e mai slab vascularizata si mai cald la niv. articulatiei.
Întrebarea mea este daca dvs. credeti ca as beneficia de terapia cu oxigen si care ar fi costurile.
Va multumesc si astept raspunsul dvs.

Data: 14 martie 2015

Raspuns:

Buna ziua,

Imi pare rau ca nu pot sa va ajut dar intrebarea Dvs. nu este de compententa medicinei sportive.
Va recomand sa discutati optiunile cu medicul care v-a operat / tratat.
Nu ma ocup (nu cunosc preturile) si nu am experienta in oxigenoterapie.

Sanatate,

Comentarii:

Nu sunt comentarii

Adauga un comentariu:

*Important! Comentariile sunt moderate de Dr Gabriel Panait; deoarece nu putem fi permanent on-line, intre trimiterea comentariului si aparitia acestuia pe pagina va trece un interval de timp variabil (intre 24 - 48 ore);

Nume:

*obligatoriu; este recomandat utilizarea unui pseudonim; numele va fi publicat online;

Adresa de e-mail:

*optional; adresa NU va fi publicata online;
*daca introduceti o adresa de e-mail reala, o copie a mesajului va ajunge si la Dvs.;

Comentariu:

*obligatoriu; (maxim 3000 caractere)

Retineti link-ul articolului pentru a verifica comentariile ulterioare.

ATENTIE!
Raspunsurile medicilor trebuie considerate CONSULTANTA  si  NU  CONSULTATIE MEDICALA!
Acestea NU  INLOCUIESC  si  NU se SUBSTITUIE  unei  CONSULTATII MEDICALE!

Comentariile cititorilor reprezinta opinii personale liber exprimate fara nicio garantie ca
informatia medicala prezentata  este corecta, completa, actuala sau fara erori.

Back ↑ top