Acest website utilizeaza cookies! Despre confidentialitate!. Close (auto)
www.pansportmedical.ro
Policlinica Vitan - Cabinetele Medicale Grupate Vitan
Newsletter Medicina Sportivawww.medicinasportiva.ro
Societatea Romana de Medicina Sportiva

HOME CONTACT DESPRE NOI
FORUM Cum sa?...

Forum MedicinSportiva.Ro
Alege alt subiect (topic)
Forum MedicinSportiva.Ro
Alege alt numar sau alta data
 anterior
Forum 1498
2 ianuarie 2012
topic: lombosacralgie
lombalgie - kinetoterapie
anteriorForum 1499
3 ianuarie 2012
topic: traumatism genunchi
traumatism genunchi
urmatorForum 1500
5 ianuarie 2012
topic: articulatie genunchi
chist Baker genunchi
 urmatorul
Cum functioneaza Forumul?
Raspunsuri la intrebari frecvente
Forum 1503
15 ianuarie 2012
topic: traumatism genunchi
hemartroza
Intreaba - Discuta -Raspunde

FORUM 1499 - as avea si eu cateva intrebari
Data: 3 ianuarie 2012

Intrebare:

buna ziua domnule doctor si la multi ani..am si eu o problema cu genunchiul drept si va-si fi foarte recunoscator daca mi ti da cateva sfaturi..pe data de 15 decembrie la un meci de fotbal am facut o miscare (anormala ) brusca in acel moment piciorul meu a cedat am auzit un os pocnind ca sa zic asa si am cazut la pamant cu dureri f mari de genunchi 2 zile nu am putut sa calc pe picior si nici nu il puteam indrepta am facut o raza unde mi sa spus ca nu e nimic mi-au dat votarent si mydocalm dupa 2 zile am reusit sa merg desi greu mergeam dupa alte cateva zile stand in pat piciorul il indreptam aproape de tot dar la mers nu puteam sa merg normal .. am fost  la alt spital unde am mai facut o raza si mi au spus ca e menisicul mi au pus piciorul in ghips mentionez ca  nu am calcat deloc pe el de saptamana trecuta si ma simt mai bine iar maine trebuie sa merg la control..dumneavoastra ce parere aveti
Data: 4 ianuarie 2012

Raspuns:

Buna ziua,
Daca va puteti permite (financiar) un RMN nativ de genunchi poate clarifica diagnosticul (adica daca este sau nu leziune de menisc si daca mai exista si alte leziuni asociate).
Pana atunci trebuie sa tratati acest traumatism de genunchi conform indicatiilor medicului Dvs.
Sanatate,

ATENTIE!  Raspunsurile - trebuie considerate  CONSULTANTA  si  NU  CONSULTATIE MEDICALA!
Acestea NU  INLOCUIESC  si  NU se SUBSTITUIE  unei  CONSULTATII MEDICALE!

Comentarii:

Nu sunt comentarii

Adauga un comentariu:

*Important! Comentariile sunt moderate de Dr Gabriel Panait; deoarece nu putem fi permanent on-line, intre trimiterea comentariului si aparitia acestuia pe pagina va trece un interval de timp variabil (intre 24 - 48 ore);

Nume:

*obligatoriu; este recomandat utilizarea unui pseudonim; numele va fi publicat online;

Adresa de e-mail:

*optional; adresa NU va fi publicata online;
*daca introduceti o adresa de e-mail reala, o copie a mesajului va ajunge si la Dvs.;

Comentariu:

*obligatoriu; (maxim 3000 caractere)

Retineti link-ul articolului pentru a verifica comentariile ulterioare.

www.pansportmedical.ro - PanSport Medical - Medicina Sportiva

www.medicinasportiva.ro
Online din
23 martie 2006
Google
www  www.medicinasportiva.ro
www.medicinasportiva.ro

Website Statistics
Copyright© MedicinaSportiva.Ro & Parteneri. Toate drepturile rezervate.